Kuidas mängida Texas Hold'Em

Texas Hold 'em kuulub kahtlemata kõige kuulsamate kasiinomängude hulka. Ükskõik, kas mängijad mängivad veebivarianti või traditsioonilist versiooni, selle imelise pokkerimängu mängimisel ei muutu midagi. Siin on üksikasjalik ja informatiivne juhend Hold 'em mängimise kohta.

Seda pokkerimängu mängitakse tavaliselt 52-kaardise tavalise teki abil. See hõlmab kahte kuni kümmet mängijat laual. Ideaalne külaliste arv on rohkem kui viis mängijat. Kui mängijaid on tegelikult vähem kui neli, nimetatakse tabelit "lühikese käega". Kui kaasatud on ainult kaks mängijat, nimetatakse mängu "heads up".

RuloodEnne floppiFlop, turn ja jõgiShowdown

Pokkeristrateegia võib olla põgusalt keeruline. Kui mängijad ei suuda Texas Hold'emi korralikke strateegiaid koostada, ei pruugi nad mängu võita. Seega nõuavad mängurid pokkerilaual kihlveostrateegia rakendamisel palju laialdasi kogemusi. Algajate jaoks on keeruline proovida tasakaalustada vastuolulisi ideid. Seega peavad nad järgima selles juhendis kirjeldatud lihtsat põhistrateegia lähenemisviisi.

Loe rohkem

See on viimane samm kõigile, kes soovivad tõeliselt omandada Texas Hold'Emi. Kui põhitõed on võrdsustatud, peab mängija õppima oma võimalusi proovile panema iga mängu algusest peale. Pokkerit ei saa improviseerida. Võitmiseks peab mängija mõistma ja arvestama kõiki tegureid, mis mängu tulevad. Ehkki kaardid tõmmatakse juhuslikult, sõltub käsi, mängija, mitmest elemendist. Nende hulka kuulub mängijate arv ja isegi mängija positsioon edasimüüja suhtes.

Loe rohkem

Texas Hold'emi kohta paljude põhiasjade teada saamine võtab hasartmängude harrastajal vaid mõne minuti. Sama teabe mõistmine, selle omandamine ja selle efektiivne kasutamine mängu mängimiseks ei pruugi olla nii lihtne, eriti kui keegi on algaja. Mõned üksikasjad, millest mängija peab täielikult aru saama, hõlmavad Texas Hold'emi käe paremusjärjestust, eeldatavaid pot-koefitsiente ja pot-koefitsiente. Mängija peaks valdama ka erinevaid positsioone lauas ja teadma, kuidas igaüks neist saab mõjutada parimat strateegiat. Selle mängu põhitõdesid õppides saavad mängijad uurida mõnda täpsemat kontseptsiooni.

Loe rohkem

Texas Hold'emi mängimiseks peab mängima vähemalt kaks inimest. See tähendab, et inimene ei saa mängida üksi ega maja vastu. Inimeste arv, kes seda mängu saavad mängida, pole piiratud. Kogu maailma kasiinod on aga pannud paika inimeste arvu, kellel nad lubavad Texas Hold'emit mängida. Mõni väidab, et kaheksast mängijast piisab suurepärase mängukogemuse saamiseks ja asjade tasakaalus hoidmiseks. Teisest küljest näivad teised arvavat, et kümme mängijat tagavad mängu parema tasakaalu.

Loe rohkem

Kasiino tubades tuntud mängude hulgas on Texas Hold'em. See mäng on eksisteerinud mitu aastat. Kaasas on televisiooniturniirid ja mängijad võivad ruumis kohata mõnda kuulsust. Seetõttu võtavad inimesed mängust osa. Kuid peale selle on mängul populaarseks muutumisel ka muid põhjuseid.

Loe rohkem
Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter
Rulood

Rulood

Enne iga uut kätt peavad kaks mängijat panema suure ja väikese blindi. Blindid on sunnitud panused, mis annavad märku panustamise alustamisest. Võib kasutada ka ante, mis on kõigi laual olevate sunniviisiline panus. Rulood pakuvad kõiki toiminguid, kuna need hõlmavad mängijaid potti panema raha.

Väikese pimepanuse, mis on tegelikult poole suurem kui pime pime summa, postitab sageli mängija, kes istub diilerinupu vasakul. Mängija, kes asub otse määratud mängijale, postitab suure blindi. Rulood tõstetakse kindla intervalliga sõltuvalt lauale jäänud mängijate arvust.

Rulood
Enne floppi

Enne floppi

Esimene panustamisvoor algab siis, kui igale mängijale jagatakse kaks avakaarti. Esimene mängujuht, kes tegutseb, asub “relva all”. See positsioon asub suurest pimemängijast vasakul. Esimesel mängijal on kolm võimalust. Ta saab helistada, tõsta või klappida.

Helistamine hõlmab mängijat, kes vastab suure blindi poolt postitatud summale. Kui ta suurendab seda summat, nimetatakse seda tegevust tõstmiseks, samal ajal kui voltimine hõlmab käe tõukamist. Folding tähendab, et mängija ei võida aktiivset kätt. Mängimine toimub siis päripäeva. Iga laual olev mängija on kohustatud ka helistama, voltima või tõstma.

Enne floppi
Flop, turn ja jõgi

Flop, turn ja jõgi

Teises voorus osalevad ainult mängijad, kes pole kunagi klappinud. See algab esimese nupu vasakule paigutatud aktiivse mänguri tegevusega. See mängija saab panustada, helistada, tõsta, korda panna ja isegi kontrollida. Kui kihlvedu kontrollitakse, antakse toiming järgnevalt tabelis järgmisele aktiivsele panustajale. Toiming suletakse, kui viimane tõus või panus on tehtud või iga mängija kontrollib.

Järgmist vooru nimetatakse turniks ja see hõlmab kaartide jagamist ülespoole. Kui see voor on lõpule jõudnud, jätkavad ülejäänud mängijad järgmisse vooru, mida nimetatakse jõeks, mis sarnaneb eelmisele voorule.

Flop, turn ja jõgi
Showdown

Showdown

Pärast kõiki panustamistoiminguid paljastavad ülejäänud mängijad oma aukaardid. Seejärel otsustab edasimüüja üldise võitja. Sarnaselt teiste pokkerimängudega võidab parima viis-kaardi kombinatsiooniga mängija poti. Mõned nendest kombinatsioonidest hõlmavad kuninglikku masti, sirget masti, nelja sellist, täismaja, masti, sirget, kolme liiki, kõrget kaarti, ühte paari ja kahte paari. Mängur konstrueerib võitnud käe, valides olemasolevatest seitsmest viis parimat kaarti, mis tal on. Need seitse kaarti on viiest jõe ringis jagatud ühiskaardist pluss kaks avakaarti.

Showdown
About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi