Uudised

September 15, 2021

Salapärased faktid Texas Hold'emi ja selle päritolu kohta

Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter

Texas Hold'emi teekond kuni WSOP -sse jõudmiseni on dokumenteeritud erinevalt. Üllatuseks oleme kohanud kummalisi fakte Texas Hold'emi mängu päritolu kohta.

Salapärased faktid Texas Hold'emi ja selle päritolu kohta

Texas Hold 'emi päritolu kohta on vähe andmeid. Vähese kättesaadava teabe põhjal teame, et mängu mängiti esialgu vähetuntud Robstownis Texases. Kaardimängude ekspertide sõnul oli uus variatsioon mõtleva mehe mäng. See erines teistest mängudest väga palju, pakkudes mängijatele ainult lõbu.

Iidsetel aegadel mängitud pokkerimängud

Vanimat salvestatud mängu, mis sarnanes lähedalt pokkeriga, mängiti Pärsias. Selles osales diiler, kes andis mängijatele kahekümnekaardilisest pakist välja võetud viie kaardikomplekti. Kauplejad, kes läbisid Euroopa riike, nagu Prantsusmaa, Saksamaa ja Poola, eksportisid mängu mööda kaubateid. Piirkonna erinevad kogukonnad tegid mängule mõned kohandused. Selle tulemusena tärkasid erinevad üksteist meenutavad mängud, nimelt Poque, Pochen ja Poca.

Ameerikas olid kaardimängud paatide meeskonnaliikmete lemmik ajaviide. Seetõttu olid esimesed pokkerimängijad Mississippi jõe äärsete laevade meeskond. Kodusõja ajal levis mäng sõduritele. Ekspordiga moodustati täiendavaid variante, sealhulgas viiest kaardist koosneva variandina pokkeripokker.

Kuidas Hold'em populaarseks sai

Texas Hold 'em oli vähetuntud kuni 1967. aastani, kui see Vegasesse jõudis. Hasartmänguekspert Crandell Addington kirjeldas mängu kui rafineeritumat. Tema sõnul tegi võitmiseks vajalik oskus ja strateegia Texas Hold 'emi pokkeri keerukamaks vormiks.

Mängule meelitasid professionaalsemad pokkerimängijad, sealhulgas Amarillo Slim ja Doyle Brunson. Oma mõju tõttu tervitasid mängu suured kasiinod nagu Golden Nugget. Varsti pärast seda kolis mäng teistesse Las Vegase kasiinodesse, nagu The Dunes Casino, mida kutselised mängijad sageli külastasid.

No Limit Texas Hold'em pokker WSOP -l

Esimestel päevadel korraldas The Gambling Fraternity Convention kõrge panusega pokkeriturniire. Hiljem nimetati konventsioon ümber World Series of Poker (WSOP) turniiriks.

WSOP debüütturniir toimus 1970. aastal Hobuserauas. Tom Thackrey soovitas ühele korraldajatele lisada Texas Hold 'emi piiranguteta variatsiooni. Mäng sai unikaalsete strateegiate ja bluffimise tõttu kohe edu. Piiramatud panused, mis võivad tõusta nii kõrgele, kui võiks ette kujutada, muutsid mängu veelgi põnevamaks. Texas Hold 'em sai hetkega WSOP turniiri tipphetkeks.

Texase ülespoole suunatud spiraal hoiab neid

Doyle Brunson, üks auväärsemaid pokkerimängijaid ja tuntud kasiino high-roller, andis Texas Hold 'emile hoogu juurde. Tema 1978. aasta väljaanne Super System sisaldas strateegiaid ja näpunäiteid mängu õnnestumiseks. See äratas mängu vastu erilist huvi ja tekitas laialdast tunnustust.

Veel üks tipphetk Texas Hold 'emi tõusul tuli 1980ndatel. California pidi mängu veel seadustama, põhjustades kohtulahingu Tibbettsi ja Van De Kampi vahel. Kohtuasja otsus ei leidnud seaduslikku alust Texas Hold 'i ebaseaduslikuks muutmiseks.

Järeldus

Tänu paljudele muutujatele, mis Texas Hold'emis mängu tulevad, pole ükski mäng sama. Selle tulemusel ootab mängijaid põnevust iga kord, kui nad maha istuvad mängu mängida. Meil on Texas Hold 'emi loonud anonüümsed uuenduslikud mõtted, et tänada mängijaid nii põneva mängu eest. Texas Hold 'em paneb proovile teie mõistuse, võime ebaõnnestumiste korral rahulikuks jääda ja kui kiiresti saate võidustrateegia välja töötada.

About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi
3 parimat Texas Hold'emi näpunäidet WSOP jaoks
2021-12-01