Uudised

November 10, 2021

Texas Holdem vs Omaha pokker: mis vahe on?

Liis Mägi
WriterLiis MägiWriter

Kõige populaarsemad pokkeri variandid on Texas Holdem ja Omaha. Need kaks kaardimängu kuuluvad samasse kaardimängude perekonda, mida nimetatakse pokkeriks.

Texas Holdem vs Omaha pokker: mis vahe on?

Mõlemad mängud on võrdselt lõbusad, põnevad ja meeldivad mängida. Nad on ka sel viisil võrreldavad. Üks mängudest on tegevusrikkam, teine aga passiivsem. Kuna online kasiino Texas Holdem ja Omaha on väga sarnased, nende kahe vahel on mõned suured erinevused.

Allpool on erinevused Texas Hold 'em ja Omaha pokkeri vahel:

  • Taskukaartide kasutamise koguse ja sageduse kasutamine

Kõige olulisem erinevus mõlema vahel on "aukude" (taskukaartide) kogus, mille iga mängija saab. Mõlemal juhul saab mängu alguses iga mängija kätte taskukaardid, mis jagatakse neile näoga allapoole.

  • Mängija saab Texas Hold'emis kaks taskukaarti ja Omaha pokkeris neli taskukaarti.

Mängija saab Texas Holdemis kasutada ühte või mõlemat oma taskukaarti, samas kui Omaha pokkeris peab ta kasutama täpselt kahte talle antud neljast taskukaardist, et panna kokku kahest taskukaardist ja kolmest ühiskaardist koosnev pokkerikäsi .

Põhineb mängustrateegial

Pärast kaartide jagamist peavad mängijad enne panustamisvooru algust kontrollima oma käsi, kas neil on mängitav. Kõigil mängus osalejatel on kolm võimalust: nad võivad pimedatele helistada, tõsta või käed kokku panna, kui usuvad, et see on nõrk.

"Flop" toimub pärast esimest panustamisvooru ja diiler jagab kolm ühist kaarti tagurpidi. Järgmine kihlvedude voor järgneb kaartide jaotamisele ja seejärel jagatakse kaart "turn".

Järgneb "River" panustamisvoor, kus diiler jagab lõpliku ühiskaardi näoga ülespoole. Kõik osalejad saavad luua pokkerikäe, kasutades 3 viiest ühiskaardist. Nüüd tuleb viimane panustamisvoor ja mängija võidab panga parima viiekaardilise käega.

Võrdleva käte tugevuse põhjal

Kahes mängus on taskukaartide kogus erinev, mis mõjutab mängustrateegiat. Kuna iga mängija saab enda kätte 2 lisakaarti, rõhutab Omaha Poker rohkem kui kolm pokkeritüüpi rohkem "kolme-of-a-kind", "straight", "flushes" ja "full house". Selle tulemusena võidab Omaha pokkeris "paar" harva käe. Teisest küljest premeerib Texas Holdem mängijaid, kes hoiavad käes "paari" või "kahte paari".

Põhineb bluffimisel ja joonistamisel

Omahas on vastase bluffimine keerulisem, sest massiivseid võidukaarte esineb sagedamini. Siiski pole see võimatu. Omaha pokkerimängijad "foldivad" palju vähem kui Texas Holdem mängijad, kuna neile antakse Omaha pokkeris palju rohkem võimalusi oma käega lüüa. Kuna Omahas on käe lõpuleviimiseks palju võimalusi, nimetatakse seda sageli joonistusmänguks.

Suuremate pottide põhjal

Mitmed variatsioonid ja kombinatsioonid hoiavad mängijaid huvitatud Omahast, mis pakub suuremaid potte, sest iga mängija alustab mängu nelja taskukaardiga.

About the author
Liis Mägi
Liis Mägi
About

Liis Mägi, Eesti tõusev täht online-kasiinomängude lokaliseerimises, tabab mängu olemust, põimides sisse Eesti rikka kultuurialatoon. Tema lähenemine ühendab globaalse kõlapinna kohaliku hõnguga.

Send email
More posts by Liis Mägi
undefined is not available in your country. Please try:
Pokkeri kõrgete panustega malematš: Ausmus vs. Mohamed
2024-06-06

Pokkeri kõrgete panustega malematš: Ausmus vs. Mohamed

Uudised